Biz Kimiz ?

Sağlam Dostluklar Üzerine Kurulmuş Bir Şehrin Çocuklarıyız Biz...

2010 yılından beri yaklaşık 5 yıl boyunca her ay birkaç kez buluşmayı alışkanlık haline getirmiş, farklı mahallelerde doğmuş, farklı okullarda okumuş olsak da birbirinin çocukluğunu bilen üniversite ya da sonrasında Trabzon’dan ayrılmış İstanbul’un bir araya getirdiği 15 arkadaştık. (Altan Şentürk, Cüneyt Ocak, Derya Hatiboğlu, Ergun Demirsoy, Fatih Kulaç, Gürsel Saka, Hasan Kahraman, İlham Süheyl Aygül, Oral Güven, Safa Bayar Yavuz, Şeref Dede, Tuncer Taş, Yavuz Selim Pata, Yüksel Koçak, Zekeriya Turfanda)

Dostluğun ve paylaşımların güçlü duyguları üzerine keyifli sohbetler yapan ve güzel anılar biriktirmenin dışında hiçbir hesabı ve çıkarı olmayan, samimi, katıksız; on beş Trabzonlu. Tekrar bir araya gelince, flu da olsa geçmişte kalan anılar; hiçbir kayıp yaşanmaksızın tekrar o çocukluğumuzdaki saf duygularla kenetlenebilmenin güzelliğini yaşatıyordu bizlere.

Aramızda oluşan güven, birbirimize olan saygımız ve paylaştığımız olaylardan duyduğumuz hazla, birlikte olmanın yarattığı sinerjiye şahit olduk her zaman.

Bizim gibi düşünen nice dostlarımızın varlığından emin bir şekilde, sayımızın bu on beşten çok ileri olduğunun da farkındaydık aslında.

Ortak paydamızda; özümüze, köklerimize ve değerlerimize olan bağlılığın olduğunu gördükçe, bize bu değerleri kazandıran doğduğumuz topraklara ve bizlerde emeği olan toplumumuza, yarınlarda bizler olacak gençlerimize karşı sosyal sorumluluğumuz gereği bu sinerjimizi daha anlamlı ve faydalı bir hale getirmeliydik.

Bu ulvi amaçla yola çıktık ve “nasıl bir fayda platformu kuralım ki vizyonumuza ulaşalım” sorusunun cevabı için 2014 yılı boyunca Trabzon’un yetiştirdiği değerli iş adamlarımız, sanatçılarımız ve dostlarımızla bir araya gelerek toplantılar yapıp tavsiyelerini aldık. Tüm büyüklerimiz, dostlarımız davetimizi büyük bir nezaketle kabul ederek, bizlerle fikirlerini, tecrübelerini paylaşıp önerileriyle destek oldular. Bize olan güvenleri ve bizi motive eden övgü dolu görüşleri nedeniyle büyüklerimize ve dostlarımıza müteşekkiriz.

Trabzonsporumuzun kuruluş tarihi ile aynı gün olan 2 Ağustos 2014 yılında Bizim Neslin Uşakları’nı kurduk ve hiç düşünmeden ilk Whatsapp grubumuzun adı olan Bizim Neslin Uşaklarını derneğimizin adı olarak seçtik.

Bugün çok sayıda insan ve kurumun muhtelif çalışmalarla ileriye götürme gayreti içinde olduğu başarı yolculukları, alanlarında ortak çalışma yürütebilme yetisi sayesinde gerçekleşmektedir. Azmimiz ve sabrımızla ve tüm dostlarımızın katkısıyla amaçlarımızı gerçekleştirmek için çıktığımız bu yolda hep birlikte ilerleyerek önemli başarılara imza atacağımıza, yarınlarda tüm dostlarımızla birlikte; başta ülkemiz, sonra şehrimiz ve de insanlarımız için çok güzel şeyler başaracağımıza ve onurlu bir tarih yazabileceğimize tüm kalbimizle inanıyoruz.

AMACIMIZ

Bizim nesle ait değerlerle büyümüş, vefa ve minnet duyguları gelişmiş Trabzonlu ve Trabzon sever kişilere yönelik bir üye portföyü (network) oluşturarak bu üyeler arasında ilişkileri arttırmak;

  • Üyelerini arkadaşlık, dostluk ve karşılıklı anlayış ile birleştirmek, sevgi ve saygıya dayanan sosyal faaliyetleri geliştirmek;
  • Üyelerin kültürel, sosyal ve moral kalkınmasına etkin katkılarda bulunmak;
  • Üyeler arasında yaratılan bu sinerji sayesinde öncelikle Trabzon ve çevresine yönelik olarak, ekonomik, sosyal, kültürel, eğitsel, çevresel ve sportif konularda bilimsel ve çağdaş çözümler üreterek, toplumsal gelişmeye katkı sağlamaktır.
  • Çalışmalarında ilgili resmi ve özel kuruluşlarla işbirliği yapmak ve sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi yönünde çaba gösteren diğer sosyal ve mesleki kuruluşlara destek sağlamak da derneğimizin amaçları arasındadır.
  • Tüm faaliyetlerimizin ve yönetimi anlayışımızın temelini şeffaflık, açıklık, hesap verebilirlik ve gönüllü katılımcılık oluşturur.

Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz projelerde maddi manevi her türlü desteklerini esirgemeyen tüm üyelerimize, BNU dostlarına, çok değerli burs sponsorlarımıza ve tüm Trabzonlu hemşerilerimize saygı ve sevgilerimi sunar; bizlere olan güvenlerinden dolayı çok teşekkür ederiz.”